NOVINKY

2.4.2024

Letošní sezóna plesů a karnevalů je u konce. Opět byla velmi vydařená a velké poděkování patří jednak pořádajícím z obcí hasičských, sportovních a rybářských, ale převážně všem návštěvníkům, kteří se, podle ohlasů, více než dobře bavili - na sálech v Dolních Chvatlinách (KO), Jestřabí Lhotě (KO), Církvici (KH), Libodřicích (KO) i Ždánicích (KO). Na shledanou tedy opět v prvních měsících roku 2025.
A závěrem: Letošní plesová sezóna se nesla v duchu rychlých improvizací v obsazení kapely, takže velký dík za perfektní hostování ještě jednou patří … zpěvačce Anetě Čuchalové a zpěvákovi a kytaristovi Vítkovi Vavřinovi.

29.9.2023

Sezóna letních venkovních akcí končí a nám zbývá už jen vše zrekapitulovat.
Začali jsme opět brzy a to čarodějnickým parketem v Chotusicích, v neděli 30.dubna. V sobotu 17.června následovala netradiční produkce - soukromá akce na zámku Osečany. A pak už to byla samá známá a osvědčená místa: Chotouchovský letní parket, kde jsme 24.června odehráli večerní program na nádherných IX.slavnostech Svatého Jána, vyhlášený letní parket v Ratboři, který se letos konal v pátek 21.července (na ratbořském hřišti nás i pořadatele letos trochu potrápilo deštivé počasí, ale doufáme, že v příštích letech bude lépe), velmi vydařené poutní slavnosti v Mlékovicích, které vyšly na první zářiovou sobotu a nakonec , 9.září, již tradiční Létozavírání v Dománovicích.
Děkujeme všem pořádajícím i návštěvníkům za organizaci, účast i skvělou atmosféru a Noční Můry se na Vás těší při plesové a karnevalové sezóně 2024 … nebo opět pod hvězdným nebem při letních produkcích v příštím roce !!!

4.9.2023

Mezi venkovními akcemi letní sezóny 2023 byl také tradiční parket v Ratboři, který se konal v pátek 21.července. Součástí programu bylo jedno překvapení – v podobě hostování a premiérového vystoupení mladého nadějného kytaristy Šimona Nešpora, který si s Nočními Můrami zahrál jednu klasiku od kapely Metallica a to For Whom the Bell Tolls. Šimonovi se veřejná premiéra s elektrickou kytarou vydařila, setkala se s velkým zájmem publika a klávesák a manažer kapely, J.Charlie Nešpor, byl toho večera hodně hrdým a dojatým otcem.

19.2.2023

Myslivecký ples v Dolních Chvatlinách, církvický karneval, sportovní ples v Jestřabí Lhotě = to byly první tři akce letošní sezóny, Noční Můry se daly „do gala“ a opět ukázaly, že jejich doménou jsou nejen letní parkety a podobné produkce, ale také zimní společenské akce.
Sály byly zaplněny do poslední židle a po dvou letech covidové izolace se podařilo rozproudit skvělou zábavu, za což patří velký dík nejen všem úžasným navštěvníkům, ale převážně organizátorům, kteří našli odvahu a sílu a opět se pustili do pořádání plesových a karnevalových programů.
Takže velký dík myslivcům z Dolních Chvatlin a sportovním klubům z Církvice a Jestřabí Lhoty.
Za sportovní ples v Jestřabí Lhotě musí ovšem Noční Můry poděkovat hlavně hostující zpěvačce Anetě Čuchalové, která na poslední chvíli zastoupila nemocnou Aničku Karolínu Smutnou a tato premiéra byla velmi povedená a úspěšná !
Na shledanou příště !

8.2.2023

V roce 2023 slaví Noční Můry 10 let existence a účinkování na hudební scéně ! Je to deset krásných let před úžasným publikem a to na všech typech akcí, od společenských plesů, přes větší i malé tancovačky a klubová session, až po velká pódia na výpravných letních parketech. Někdy ale kapela procházela i nelehkými obdobími, včetně covidové izolace. Vše ale Noční Můry zvládly a překonaly a za to patří velký dík převážně návštěvníkům akcí a příznivcům muziky.
Zároveň ale míří obrovské poděkování všem členům kapely ! Kromě stávající sestavy, tedy Anička, Miloš, Váleček, Kuba, Charlie, Jirka a Míra, ovšem nesmíme zapomenout ani na bývalé členy a to na: Zpěváka Pavla Fessla (ten největší dík do muzikantského nebe … nikdy nezapomeneme), zpěvačku a akordeonistku Lenku Neumannovou-Pokornou, zpěváka a kytaristu Honzu Kmenta, basáky Borka Fischera, Jirku Michálka a Jirku Fandu Mirovského a kytaristu i klávesáka Pavla Bečana. No a v neposlední řadě patří dík i kamarádům muzikantům a zpěvákům, kteří vždycky vyslyšeli prosbu a zaskočili v kapele (a to leckdy na poslední chvíli), jsou mezi nimi ... bubeníci Marcel Mešla a Libor Hošek, zpěvačka Jitka Smejkalová nebo zpěvák Zdeněk „Steve“ Vondrák.
Deset úspěšných let je za námi a přejme si do dalších (minimálně) deseti let co nejvíce zdraví, energie a chuti do kvalitní muziky a dobré zábavy.

2.10.2022

Sezóna 2022 se nám pěkně rozjela a pokračovala zářiovými letními parkety. První akcí bylo tradiční posvícení v Krychnově, potom dománovické létozavírání a posvícenská zábava v Semtěši.
Po sérii venkovních produkcí jsme se přesunuli do krásného velkého kulturáku ve Vilémově, kde jsme si 1.října zahráli, společně s Demolicí, na pouťové taneční zábavě, která byla velmi vydařená.
Rok 2022 pochopitelně ještě nekončí a můžeme se sejít na některé podzimní nebo zimní akci, ale v běhu je teď hlavně příprava sezóny 2023 a my se hodně těšíme na osvědčené posluchače a příznivce i na nové návštěvníky a to jak na plesech, letních parketech nebo jiných akcích, kterých bude opravdu mnoho (...takže sledujte náš webový kalendář).

2.7.2022

Letošní sezóna pokračovala dvěma velmi vydařenými letními parkety, 25.6. v Církvici a 2.7. v Ratboři. Obě akce provázelo opět výborné počasí a naší kapelu jste mohli vidět a hlavně slyšet s novým členem, baskytaristou Kubou Válou, který hned na úvod předvedl skvělý výkon.
Letní sezóna je v plném proudu, takže sledujte náš kalendář akcí a Noční Můry se těší na shledanou !

25.6.2022

Na jaře 2022 z kapely odcházejí, po několika letech účinkování, dva úspěšní členové, baskytarista Jiří „Fanda“ Mirovský a klávesista/kytarista Pavel Bečan. Fandovi i Pavlovi patří velký dík a přejeme hodně úspěchů v dalších letech muzicírování.
Zároveň k Nočním Můrám přichází nový hráč na baskytaru, Jakub Vála, který se stává nejmladším členem kapely. O Kubovi se více dozvíte v „OBSAZENÍ“.

8.5.2022

Po dvou letech covidových komplikací, včetně letošních zrušených plesů, jsme sezónu 2022 zahájili dvěma velmi vydařenými venkovmími akcemi.
Tou první byla čarodějnická párty 30.dubna v Chotusicích. Tady se (z důvodu zdravotní indispozice naší zpěvačky Aničky) ujala hostování naše bývalá pěvkyně Lenka Neumannová Pokorná a byl to skvělý comeback, ještě jednou velké poděkování Lence.
Druhá akce se konala v sobotu 7.května v Chotouchově, kde jsme se postarali o večerní veselici při Staročeských májích, které mají v Chotouchově dlouhou tradici.
Obě produkce byly opravdu skvělé a to nejen díky výbornému počasí, ale hlavně díky úžasnému publiku.
Děkujeme a těšíme se brzkou shledanou !

3.4.2022

Naše kapela hledá nového hráče na klávesové nástroje! Vhodné pro zkušené, ale i začínající klávesáky a pianisty. Nástup ihned nebo v průběhu sezóny 2022

26.6.2021

Po několikaměsíční izolaci jsme rozjeli letní sezónu ve velkém stylu a to vystoupením na akci Rockové léto 2021 – v Mirošovicích u Prahy. Profesionální stage nejdříve patřila Lucii Elšíkové se skupinou Planeta 223, potom se o skvělou atmosferu postarala kapela Lety Mimo, no a Nočním Můrám patřilo dvouhodinové vyvrcholení celé akce, které bylo skvělé a publikum se bavilo opravdu naplno! Jen víc takových letních programů.

23.5.2021

Vážení přátelé a příznivci Nočních Můr, po ročním „covidovém“ stavu se snad opět vracíme na scénu živých akcí a intenzivně připravujeme nový program. Plesovou sezónu jsme sice nestihli, ale máme nasmlouvané velmi zajímavé akce léta 2021 a několik dalších účinkování je v jednání. Takže vše se (jak doufáme) snad podaří ! Více informací sledujte v průběžně aktualizovaném „Kalendáři akcí“. Těšíme se na VÁS !!!

26.5.2020

Vážení přátelé a příznivci Nočních Můr, COVID-19 bohužel zasáhl i do účinkování naší kapely, takže došlo ke zrušení několika akcí, což nás velice mrzí. Nedalo se ovšem nic dělat, takže jsme (po částečném rozvolnění) tento čas využili k venkovnímu zkoušení repertoáru, včetně aranží nové muziky. Na příštích akcích se tedy můžete všichni těšit na Noční Můry s částečně obnovených programem a to (doufejme) už v průběhu letošního léta a podzimu. Těšíme se na VÁS !!!

3.2.2020

V pátek 31.1. se v Malešovské hospůdce konalo rozloučení a vzpomínkový večer, věnovaný Pavlíkovi Fesslovi. Z blízkého okolí i vzdálenějších míst se sjelo mnoho kolegů, kamarádů, fanoušků, fanynek a lokál i okolí bylo zcela zaplněné. Smích střídal dojetí a naopak. Ten večer byl opravdu spontánní, skvělý a neopakovatelný a mnozí si až po jeho skončení (více než měsíc od Pavlova odchodu) uvědomili a připustili ten fakt... . Za Noční Můry tedy ještě pár vzpomínkových fotek a už jen poslední...“ahoj, Pavle, bylo to moc krátký, ale aspoň to stálo za to“.

3.1.2020

Druhá polovina roku 2019 byla ve znamení změn v obsazení pěvecké sekce a hledání nové sólové zpěvačky a zpěváka bylo nakonec velmi úspěšné.
Po intenzivních hodinách ve zkušebně se Noční Můry na začatku roku 2020 (tedy při prvních akcích plesové sezóny) představí s novými tvářemi a hlavně novými hlasy a to s Annou Karolínou Smutnou a Milošem Halasem, kteří se na účinkování velmi těší.

2.1.2020

Jak to tak v hudebních tělesech bývá, členská základna se občas prostě mění. A tak ke konci roku 2019 odchází z kapely (po 7-mi letech) jedna ze zakládajících členek Nočních Můr, zpěvačka a akordeonistka, Lenka Pokorná (tedy nyní už Neumannová). Lence patří opravdu obrovský dík za vše, co vykonala a často obětovala a že to někdy nebylo snadné.
Takže ještě jednou DÍÍÍK (...a kdo ví, možná to není odchod, ale třeba jen dočasná přestávka....).

29.12.2019

Zdá se to být neuvěřitelné, ale zakládající a několikaletý člen Nočních Můr, nenapodobitelný zpěvák s úchvatným hlasem, bravurní textař, ale hlavně sklělý kamarád a parťák s něžnou a tajemnou duší, (malý) VELKÝ Pavel Fessl odešel ve čtvrtek 26.12.2019 do muzikantského nebe. Celá kapela vzdává Pavlovi obrovskou poctu a děkuje za vše.

15.9.2019

V sobotu 14.9. jsme ukončili letošní (vždy hodně oblíbenou) sérii letních parketů, která začala pouťovou zábavou v Dománovicích. Další vydařené produkce pod širým nebem pak pokračovaly v Chotusicích a Krychnově. Hudební léto jsme uzavřeli dománovickým létozavíráním. Počasí na všech venkovních akcích bylo tentokrát skutečně ideální, už teď se těšíme na léto 2020.

10.8.2019

Na jaře 2019 ukončil angažmá v kapele zpěvák Honza Kment, kterému ještě jednou děkujeme za skvělou dvouletou spolupráci. Nového stálého zpěváka Noční Můry stále hledají, takže se alespoň hostování na letní sezónu ujal náš kamarád, velmi známý krkonošský rockový muzikant a zpěvák Steve, který do účinkování vnesl tvrdší a hodně svěží náboj.

23.9.2018

Naše kapela hledá nového hráče na klávesové nástroje! Vhodné pro zkušené, ale i začínající klávesáky a pianisty. Nástup na začátku nebo v průběhu sezóny 2019.

24.4.2017

Vážení příznivci a přátelé Nočních Můr, začátkem letošního roku došlo k některým změnám v obsazení kapely a nyní probíhá intenzivní zkoušení .... a to s novým sólovým zpěvákem Honzou Kmentem a baskytaristou Jirkou „Fandou“ Mirovským. Takže se v průběhu roku 2017 můžete těšit jednak na nové tváře, ale i některé změny v repertoáru nebo celkovém projevu kapely.
Zároveň oznamujeme, že se v březnu letošního roku narodila naší zpěvačce a akordeonistce Lence druhá dcerka, k čemuž ještě jednou velmi gratulujeme a budeme se, společně s našimi posluchači, těšit na brzký návrat do řad Nočních Můr. Po dobu nepřítomnosti Lenky se role hostující zpěvačky ujala Jitka Smejkalová, která účinkování s Nočmími Můrami už velmi dobře zná a společně nám to perfektně šlape.
Jitka Smejkalová …. s hostováním v Nočních Můrách má již bohaté zkušenosti :)

27.6.2016

Neuplynulo ještě tolik času od promoce naší zpěvačky Lenky a v našich řadách máme další (nezbednou) “Bakalářku”. Po několika krásných, nezapomenutelných a divokých letech vysokoškolských studií v Liberci získala titul “Bc.” další členka Noční Můr … Lucinka Loučková . Průměr vzdělanosti kapely se tím výrazně zvyšuje  (Na fotkách ze slavnostní promoce můžeme vidět nejen čerstvou Bakalářku Lucii, ale také maminku Dášu a hrdého otce … našeho zvukaře a technika Míru).

14.2.2016

Dlouhé hodiny ve zkušebně. Dřeme...dřeme, ale stojí to za to :)

15.1.2016

V pátek 15.1. jsme zahájili naši plesovou sezónu – a to v nově zrekonstruovaném sálu čáslavského Grandu, kde jsme zahráli na maturitním plese dvou tříd SPŠ a OA Čáslav. Atmosféra byla skutečně vynikající a tento večer se podle ohlasů stal údajně pro maturanty i jejich blízké nezapomenutelným a my jsme rádi, že jsme k tomu mohli přispět. Těšíme se na setkání na některé další společenské akci letošní sezóny.

28.září 2015

Letní sezóna je u konce, takže je čas na rekapitulaci. Jestli byla předešlá letní období pro Noční Můry úspěšná, pak letošní sezónu musíme ohodnotit jako obzvlašť vydařenou. Sérii letních parketů jsme zahájili 6.června v Chotusicích (kde jsme se uvedli velmi dobře a získali tak další spolupráci), pokračovali jsme vidickým festivalem Anenská noc 2015, dalšími produkcemi byly soukromější akce – a to ve zbyslavské stáji a hasičské klubovně a (jako součást volného hudebního sdružení KMČ - „kdo má čas“) na svatební veselici naší zpěvačky Lenky. 5.září jsme účinkovali na posvícenské zábavě v Krychnově (kde jsme rovněž slavili velký úspěch a dojednali tak několik dalších kšeftů) a letní sezóna vyvrcholila 27.září akcí k ukončení léta v Dománovicích. Bylo to opravdu pěknééééé :-), zbydou hezké vzpomínky a naštěstí také spousta profi_fotek od naší Lucky :-) Ale ani my, ani vy, příznivci letní zábavy s muzikou nemusíte zoufat, nic nekončí (neboli...řečeno slovy prezidenta festivalu Anenská noc Vidice 2015 a ministra věnců Jiřího Dohnala... „jedeme dál“) ...konec léta 2015... ať žije LÉTO 2016 !!!

☺ !!! Ale setkat se můžeme samozřejmě i mimo letní období. Nějaká produkce se objeví zřejmě ještě koncem letošního roku, ale jinak... ...rok 2016 zahajujeme pochopitelně plesovou sezónou (rozjednány máme oblíbené maturitní plesy nebo firemní a spolkové společenské večery), po plesech se konají například karnevaly, josefovské a májové zábavy, po prázdninách si určitě zahrajeme na nějakém posvícení a ke konci roku se třeba potkáme na mikulášské, vánoční nebo silvestrovské párty. Těšíme se ! ☺

Chotusice, 6.6.2015

Vidice, 25.7.2015

Zbyslav, 31.7.2015

Krychnov, 5.9.2015

Krychnov, 5.9.2015

Dománovice, 27.9.2015

Dománovice, 27.9.2015

2.září 2015

Součástí naší složky „Novinky“ nejsou vždycky jen žhavé aktuality, ale také jiné důležité zprávy nebo překvapení. Nyní je konečně na čase představit dosud tak trochu „skrytou tvář“ Nočních Můr, kterou je naše zvuková asistentka, PR managerka, fotografka a grafička (a jinak krásná a charizmatická) Lucka Loučková, která je od začátku nepostradatelnou členkou naší party a vděčíme jí za velký podíl na rostoucím úspěchu kapely (více o Lucii). .
dcerka Lenička dcerka Lenička

29.srpna 2015

Den 29.srpen se stal krásným a výjimečným pro naši zpěvačku a akordeonistku Lenku Pokornou, která okolo 11.hodiny vykročila ze slavnostních prostorů Vlašského dvora v Kutné Hoře, společně s (novo)manželem Kubou, už jako Lenka Neumannová. Po obřadu pokračoval den svatební veselicí na myslivecké chatě v nedalekých Klukách/Olšanech, kde se celé odpoledne a večer o zábavu postaralo volné muzikantské sdružení KMČ („kdo má čas“...v průběhu večera přejmenováno na KMO – „kdo má odvahu“). Součástí KMČ/KMO se kromě členů Nočních Můr stali: zpěvačka Jitka Smejkalová, kytarista-baskytarista-zpěvák a kapelník Jarda Drtina, bubeník a zpěvák Tonda Neumann a bubeník Marcel Melša (který překvapil a rytmicky obohatil program originální a nekonečnou sadou efektních bicích nástrojů a pomůcek). Svatební veselice se skutečně hodně vydařila a ještě jednou přejeme novomanželům všechno dobré na společné cestě...
dcerka Lenička dcerka Lenička
dcerka Lenička dcerka Lenička
dcerka Lenička dcerka Lenička

30.ledna 2015

Abychom nezapoměli...pro všechny naše přátele a příznivce Nočním Můr máme dodatečně jednu úžasnou zprávu !!! Takže slavnostně a zároveň s obrovskou radostí oznamujeme, že dne 13.října 2014 se naší zpěvačce Lence Pokorné narodila budoucí „muzikantka“ dcerka Lenička. Za kapelu jsme pochopitelně Lence i Kubovi už gratulovali, takže si dovolujeme pogratulovat a popřát hodně štestíčka a zdraví také za všechny příznivce kapely. Pokud se bude všechno pohodově vyvíjet, můžeme se všichni na návrat Lenky těšit už na prvních kšeftech letošnho roku.

dcerka Lenička dcerka Lenička

25.července, 16.srpna 2014

Léto s Nočními Můrami se vydařilo...
...Nejdřív jsme si rádi po dlouhé době zahráli na letním parketě legendárních Lázní Roztěž, kde se konal druhý ročník festivalu Anenská noc - Vidice 2014. S hostující Jitkou Smejkalovou jsme publikum pořádně rozparádili a připravili na hlavní část programu, kterou byl výstup kapely Sto Zvířat.
...A v srpnu jsme už podruhé úspěšně účinkovali na letním parketě v Úmoníně, kde akce (z důvodu absence zpevaček) patřila pěvecky Pavlovi a Válečkovi a úmonínská klubová atmosféra byla opět velmi příjemná.

Jitka Smejkalová Jitka Smejkalová

26. května 2014

Na májové taneční zábavě ve Zbyslavi se (z důvodu onemocnění Lenky Pokorné) role hostující zpěvačky skvostně ujala oblíbená Jitka Smejkalová (Monty Jack, Echo 91,...). A protože toto hostování jsme si my, Jitka a hlavně účastníci zábavy báječně užili, je možné, že se Jitka s Nočními Můrami na pódiu neobjevila naposledy...

Jitka Smejkalová Jitka Smejkalová

24. března 2014

Na začátku března jsme s nadšením přijali zprávu, že naši nabídku do kapely akceptoval velmi známý a zkušený multiinstrumentalista Jirka Michálek, který se (vzhledem k velké muzikantské vytíženosti Borka Fischera) stává našim baskytaristou a vokalistou, což úroveň Nočních Můr zásadně posílí. Premiérově si Jirka zahrál na josefovské zábavě v Žehušicích, která se opravdu skvěle vydařila a zajistila nám další kšeft na březen příštího roku. Borek zůstává i nadále (podle časových možností) našim alternativním basistou.

Jirka Michálek Jirka Michálek

9. září 2013

S radostí oznamujeme, že po více než půlroční pauze se za bicí nástroje opět vrátil Jirka Loučka. Super!
Ještě jednou velký dík Marcelovi Melšovi za perfektní záskok.

Jirka Loučka

24. června 2013

S velkou ctí a radostí jsme se zúčastnili slavnostní promoce naší zpěvačky Lenky Pokorné, která si od dneška může ke svému jménu kromě DiS připojit také akademický titul Bc., tedy (nezbedná) Bakalář (ka). Ještě jednou gratulujeme ! :)))

Lenky Pokorná Lenky Pokorná

28.ledna 2013

Bubeník Jirka Loučka bohužel ze zdravotních důvodů na čas z kapely vypadl (držíme palce a věříme v brzký návrat) a dočasné angažmá přijal náš kamarád a výtečný bubeník Marcel Melša (Monty Jack, Klaxon, Nerushit, Mistorak, Naked Gun, Curare, Bell, Brix, KH Band, Studio Kolín,...,...)

Marcel v akci Společné foto obou skvělých bubeníků, Jirky a Marcela
Marcel v akci Společné foto obou skvělých bubeníků, Jirky a Marcela